cs / en

Vinný lístek

Vinný lístek

 


Bílá vína: Itálie

Bílá vína: Česká republika


452

Ryzlink rýnský

Terroir Levure

pozdní sběr 2019 — 0,75l — suché — 490,-

Víno se vyznačuje intenzivními a ušlechtilými tóny po přezrálých hroznech nebo sušeném ovoci. V ústech oceníte mohutnost a čistotu projevu, jakož i velmi dlouhou chuťovou stopu. Zaujme i jemná minerálnost a příchuť po meruňkách. Víno můžete vychutnávat například k rybám nebo sýrové míse.


Rulandské bílé

Lacerta Viridis

pozdní sběr 2020– 0,75l — suché — 490,-

Vína označená samolepkou „ZELENÁ JEŠTĚRKA“ latinsky LACERTA VIRIDIS jsouvyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Voní po zahradním ovoci a rozinkách. Můžete podávat například k vepřovému nebo kuřecímu.


403

Pálava

výběr z hroznů 2021 — 0,75l — polosladké — 490,-

V ústech pohladí mazlivý zbytkový cukr a příchuť po vyzrálých broskvích. Velmi komplexní a dlouhý chuťový projev dává tomuto vínu dobré předpoklady k ležení na lahvi. Víno můžete vychutnávat například ke kuřecímu masu nebo ovocnému dezertu.

 


284

Pálava

výběr z hroznů 2019 — 0,5l — polosladké — 590,-

Pálava z Dyjákovic se vyznačuje příjemnou intenzivní vůní po růžích nebo šeříku ocení. V chuti potěší líbivý zbytkový cukr a svěží kyselina. Můžete zaznamenat atraktivní tóny tropického ovoce. Víno doporučujeme podávat například ke kuřecímu masu nebo ovocnému dezertu.


1980

Chardonnay

pozdní sběr 2020 — 0,75l — polosuché — 560,-

Jemnou ovocnou vůni vanilky a karamelu s oříškovým nádechem poznáme i v chuti vína. Je to projev zrání ve starších sudech barrique.


Bílá vína: Itálie


 


 ALBERT BICHOT 

Chablis (AOC Village) 2014

DOC 2014 — 0,75l — suché — 890,-


Červená vína: Česká republika


93

Denis d´Or Barrique

0,75l — suché — 490,-

Barikové víno“ vyrobené z odrůdy Cabernet Sauvignon představuje nejmodernější světový trend ve výrobě červených vín, což se projevuje v chuti i vůni vína. Je zde skloubena pikantní vůně, chuť a tříslovina Cabernetu po černém rybízu s příjemnou příchutí i vůni po dubu ze speciálních soudků, ve kterých víno delší dobu ve Znovínu vyzrává. Doporučujeme podávat jako digestiv nebo k sladkým dezertům.

3026

Cabernet Moravia bariqque

Moravské zemské 2020 — 0,75l — suché — 560,-

Kořenitá až pepřová vůně s tóny švestkových povidel. Chuť středně plná, které dominují višně v čokoládě.


Růžová vína: Česká republika


Merlot Rose

Jakostní odrůdové (classic) 2020 — 0,75l — suché — 560,-

Krátkou macerací červené odrůdy Zweigeltrebe bylo docíleno růžovo-oranžové barvy. Vůně charakteristicky kořenitá s jemnými ovocnými tóny. Pro horké letní odpoledne bude Vaším nejlepším společníkem.


Červená vína: Itálie


Chianti Classico, DOC

2011 — 0,75l — 620,-

Klasické víno s fialkovými reflexy v mládí, stářím jdou k brilantní rubínové. Ve vůni je intenzivní, ovocné s tóny koncentrovaných třešní, květů červené růže a ušlechtilého dřeva. V ústech je plné, suché a s dobrými taninem, který se stářím zakulacuje.

Doporučená jídla

Pečená a grilovaná masa, florentský biftek, vyzrálé sýry, t-bone steak.

Odrůda

95% Sangiovese, 5% Canaiolo

Rio Albo — Valpolicella DOC

2013 — 0,75l — 470,-

Rubínová barva, plná vůně po višních a černých třešních, v chuti suché s příjemnou plností a velice jemnými taniny. Příjemné, šťavnaté.

Doporučená jídla

K výrazným úpravám ryb, špízům, barbecue, jemným sýrům.

Odrůda

40% Dorvána, 30% Rondinella, 30% Corvinone

Rosso di Montalcino, DOC

2014  — 0,75l — 890,-

Červené víno ze stejných vinic jako Brynelko, s kratší délkou zrání v sudu a láhvi. Má rubínovou jiskrnou barvu, ovocnou plnou vůni po višních, fialkách, jemném dřevě a peckovině. Je plné, elegantní, s dobrou strukturou.

Doporučená jídla

Skvělá kombinace se zvěřinou. Jedinečné s lokálními úpravami divokého kance, pečenými nebo dušenými červenými masy nebo středně vyzrálými sýry.

Odrůda

100% Sangiovesse grosso, klonální selekce


Sekty, šumivá vína


433

Bohemia Sekt demi sec

0,75l — 330,-

Proslulé šumivé víno, které si již více než 35 let získává milovníky vín svou harmonickou jemně polosladkou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením francouzskou metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury.


436

Bohemia Sekt rosé brut

0,75l — 340,-

Lahodné šumivé víno lososově růžové barvy s vynikající svěží květnatou vůní a harmonickou chutí. Sekt je vyroben sekundárním kvašením francouzskou metodou Charmat. Harmonické spojení modrých odrůd v cuvée dává výslednému šumivému vínu osvěžující charakter a báječnou ovocnou chuť.


434

Bohemia Sekt brut

0,75l — 340,-

Vysoce ušlechtilé šumivé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinami a jemným dlouhotrvajícím perlením. Cuvée je připraveno z vybraných nejjakostnějších vín bílých kultivarů révy vinné jižní Moravy. Hlavní podíl v něm tvoří Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené. Menší podíl jiných kultivarů je tajemstvím staroplzeneckých sklepmistrů a technologů.


438

Bohemia Sekt Prestige brut

0,75l — 490,-

Světový šampión z roku 2003 i 2004 v mezinárodní soutěži v Ljublani . Sekt čirého jiskrného vzhledu, světle zelenožluté barvy vyráběný z vybraných vín odrůd Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé. Sekt je vyroben sekundárním kvašením v lahvi.


1215

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay

0,75l — 490,-

Jedoodrůdový sekt připravovaný tradiční metodou kvašením v lahvy z atraktivní odrůdy Chardonnay. Zlatavá žlutá barva a jemné perlení, které tvoří po obvodu hladiny bohatou korunu. Vůně je elegantní, s bohatým aroma citrusového a sadového ovoce, v pozadí najdeme tóny bílých květů. Chuť je štavnatá, medově hebká, připomínající sušené ovoce, s delší závěrem. Doporučujeme podávat při 6-8° jako skvělý aperitiv, k jemným úpravám ryb či vepřové panence.
Cukr: 7g/l Kyselinka: 7g/l, Alkohol: 13,0%

Moët & Chandon

0,75l — 2200,-

Světlezlatavá barva je doplněna vůní cirtusových plodů, manga, broskve a meruňky. Velmi harmonické, aromaticky vyvážené víno, v němž se prolíná elegance odrůdy Chardonnay s ovocným charakterem Pinot Meunier a trvalou chutí Rulandského modrého. To je to pravé umění výroby šampaňského vína.

Prosecco Mionetto

DOC Treviso extra dry — 0,75l — 560,-

Mionetto Prosecco 0,75l D.o.c. Treviso extra dry je šumivé víno, které vyniká směsí různorodých vůní a aromat, od květin a ovoce až po med, květy akácie a meruňky. Jemné a suché díky velmi výrazné kyselince.